Юстиція Сумщини інформує :

ВАЖЕЛІ ВПЛИВУ НА НЕПЛАТНИКІВ АЛІМЕНТІВ

Щоб батько отямився і усвідомив свій обов’язок утримувати власних дітей, дієвим спонуканням є внесення його прізвища до так званої #ДошкиГаньби, адже осуду оточуючих боїться кожен.

У Глухівському районі донька Дарія отримала від батька 14 тисяч гривень заборгованих аліментів, які він роками накопичував, сплачуючи не в повному обсязі. Підставою виплати стало внесення батька до Єдиного реєстру боржників аліментів - https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors, який є загальнодоступним, а також накладення арешту на рахунки та нерухоме майно боржника.

Сумчанин сплатив своїй дитині більше 20 тисяч гривень аліментів завдяки винесенню державним виконавцем постанов про встановлення тимчасового обмеження: у праві виїзду за межі України, у праві керування транспортними засобами, у праві користування зброєю, у праві полювання та накладенню арешту на все майно боржника.

В Шосткинському районі чотири обмежувальні постанови, арешт коштів і майна боржника та повідомлення його про кримінальну відповідальність стали підставою для сплати майже 30 тисяч гривень заборгованих аліментів, близько 15 тисяч гривень штрафу та 3 тисяч гривень виконавчого збору.

Матір в Білопільському районі згадала про власну дитину лише коли постановою державного виконавця її обмежили у праві виїзду за кордон – більше ніж 5 тисяч гривень аліментів одразу було сплачено.

Таким чином, державні виконавці, які, завдяки ініціативам Мін’юсту, озброєні важелями впливу, пробуджують у батьків почуття відповідальності та змушують дбати про своїх дітей.

Загалом, з початку 2018 року на користь дітей Сумщини стягнуто 125 мільйонів гривень аліментів.

ПОНАД 100 ЖИТЕЛІВ СУМЩИНИ ПЕРЕВІРИЛИ СВОЮ ПРАВОВУ ОСВІЧЕНІСТЬ

У третій день Всеукраїнського тижня права, який набирає динамічних обертів своїми цікавими заходами, по всій країні відбувся Загальнонаціональний тест з перевірки правової грамотності населення.

На Сумщині до нього долучилися більше 100 бажаючих абсолютно різних спеціальностей та жодним чином не пов’язаних з юридичною професією. Своїми результатами учасники тестування приємно вразили і наочно продемонстрували - щоденна робота фахівців юстиції в реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» корисна та необхідна громадянам.

Серед запитань в тесті: особливості введення воєнного стану, відповідальність пішохода за перехід через проїжджу частину в місці, де немає пішохідного переходу, права споживачів, родинні відносини дружини і чоловіка, захист приватної власності, нарахування субсидії та механізм протидії корупції.

Це дуже важливо – знати, наскільки громадяни різного віку і різного ступеня освіченості володіють правовими знаннями. Реальна картина допоможе вибудовувати чіткі орієнтири у правопросвітницькій діяльності на перспективу.

ФАХІВЦІ ЮСТИЦІЇ РАЗОМ ЗІ СТУДЕНТАМИ ПІДВИЩУВАЛИ ПРАВОВУ ГРАМОТНІСТЬ СУМЧАН

В морозний грудневий день в рамках Всеукраїнського тижня права спеціалісти обласної юстиції разом зі своїми партнерами – представниками «Сумського осередку Ліги студентів Асоціації правників України» вийшли на вулиці міста з правовою інформацією.

Мешканці та гості обласного центру дізнались про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» та важливі напрямки в його реалізації. Зокрема, громадяни отримали знання щодо протидії домашньому насильству та цькуванню в шкільному середовищі, порядку стягнення аліментів, отримання субсидії та досудового врегулювання спору.

Майбутні юристи натхненно спілкувалися з людьми, гарантовано даруючи крім правових знань ще й гарний настрій всім, кого зустріли на вулицях Сум. Варто зазначити, що фахівці юстиції по всій області радо підтримали ідею донесення до громадян усіх вікових категорій корисної правової інформації в такий спосіб. Отож, правовий тиждень видався яскравим і насиченим у всіх районах Сумщини.