СИЛА ІІ ПАКЕТУ ЗАКОНІВ #ЧужихДітейНеБуває : 90 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ АЛІМЕНТІВ ТА 45 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ ШТРАФУ НА КОРИСТЬ ДИТИНИ

Успішні результати І пакету законів #ЧужихДітейНеБуває дозволили зробити ще один крок – з 28 серпня у силу вступили нові норми. Вони передбачають додаткові фінансові санкції за невчасну сплату аліментів.

Державні виконавці Сумщини за перші дні дії нововведень побачили їх ефективність – на користь дітей стягнуто понад 79 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ, з яких – 7 мільйонів гривень із застосуванням санкцій ІІ пакету законів.

Сумчанин Євген, забувши про свою рідну дитину, про свій обов’язок бути батьком, накопичив за роки великий матеріальний борг перед своєю дитиною – майже 90 тисяч гривень.

Можливо, він би й далі не звертав увагу ні на дитину, ні на рішення суду, але під час розмови з державним виконавцем чоловік зрозумів, що на нього чекають суспільно-корисні роботи. І тут сталося диво – батько знайшов не тільки 90 тисяч гривень боргу, а ще й застосовані до нього фінансові санкції у розмірі 50% від суми боргу та 10% виконавчого збору. Ось так дитина, завдячуючи дії ІІ пакету закону #ЧужихДітейНеБуває, отримала 135 тисяч гривень.

Закон працює і це видно у результатах роботи заради забезпечення прав дітей на вчасне і повне отримання аліментів, їх благополуччя.

ПОДОЛАННЯ ДИТЯЧОЇ ЖОРСТОКОСТІ РАЗОМ З ЮСТИЦІЄЮ ТА ВІДОМИМ УКРАЇНСЬКИМ СПОРТСМЕНОМ

Діяльність Міністерства юстиції охоплює найактуальніші питання сьогодення, в тому числі і тему булінгу, що так гостро постала в наш час.

«Часто батькам не вистачає часу пояснити дитині як правильно себе поводити, як знайти своє місце в суспільстві, не принижуючи інших. І саме тому спеціалісти юстиції приходять на допомогу у вихованні дітей, проводячи у школах уроки #СтопБулінг. Ці уроки спрямовані на вироблення толерантного ставлення до проблеми булінгу, на розвиток співчутливого ставлення до жертв насилля та здобуття навичок надання і отримання допомоги», – звертає увагу перший заступник начальника юстиції Сумщини Ірина Данильченко.

Фахівці юстиції розповіли учням, що фізичне насильство є злочином, за вчинення якого наступає кримінальна відповідальність, що настає з 14 років і передбачає покарання у вигляді обмеження чи навіть позбавлення волі. А у випадку, коли дитина не досягла 14 років і завдала серйозних тілесних ушкоджень іншій дитині, то адміністративна відповідальність покладається на батьків.

Але самим покаранням за фізичне насильство неможливо охопити усю шкоду від булінгу, адже словесне цькування, ігнорування та бойкотування спричиняють ще більш небезпечні наслідки, такі, як низька самооцінка, самотність, депресія і навіть спроби вчинити самогубство.

Вказану інформацію необхідно доносити до дітей, щоб вони не ставали агресорами та не відверталися від своїх однолітків. Тому протягом всього тижня школярі 5, 6, 7, 8 та 9 класів Сумської області, завдяки проведеній фахівцями юстиції роботі, мали можливість усвідомити, що булінг – це недостойне сучасної молоді явище, яке самі ж діти можуть викорінити зі свого середовища.

В нагоді дітям стане пересувний  «ПРАВОВИЙ MessageBox», який щотижня буде змінювати свою домівку від школи до школи.

Підтримав ініціативу Міністерства юстиції #СтопБулінг і відомий український легкоатлет, майстер спорту України міжнародного класу Віталій Корж. Він долучився до уроків та розповів дітям про випадки булінгу в його житті. Говорив і про те, як бути сильним та досягти великих результатів, при цьому не принижуючи інших. З вуст відомих особистостей ці слова лунають авторитетніше і залишать по собі слід у свідомості дітей.

Тож нехай інформація від фахівців юстиції, яка підкріплена словами відомого спортсмена, спонукає дітей замість булінгу робити щось добре і корисне один одному, щиро дружити, щоб зберегти дружбу на роки.

У ШКОЛЯРІВ СУМЩИНИ – НОВИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ТОВАРИШ

По всій Україні розпочався тиждень протидії булінгу в рамках інформаційної кампанії #СтопБулінг, яка покликана надати якнайповніші матеріали про це ганебне явище та навчити дітей, як йому протистояти.

На Сумщині відкриття тижня протидії булінгу в школах розпочалося зі знайомства з новим товаришем –  сподіваємося, саме так діти сприйматимуть - пересувний  «ПРАВОВИЙ MessageBox» для школярів, наповнений правовою інформацією.

На цьому тижні домівкою правового помічника школярів стала Сумська класична гімназія.

«Часто буває, що діти соромляться брати інформацію з рук дорослих, – коментує ідею перший заступник начальника юстиції Сумщини Ірина Данильченко. –  А завдяки пересувному «ПРАВОВОМУ MessageBox» для школярів, вони зможуть самостійно, у зручний для них час, знайомитися з інформацією: щодо протидії булінгу та домашньому насильству, про порядок виїзду дітей за кордон».

У свою чергу фахівці юстиції щоденно наповнюватимуть бокси правовою інформацією.

Юстиція – відкрита для людей!