МІН’ЮСТ ПРЕЗЕНТУВАВ НАВЧАЛЬНИЙ ВІДЕОРОЛИК ПРО ОТРИМАННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ВІЛЬНУ ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ

Міністерство юстиції України разом з Онлайн-будинком юстиції за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» презентувало інформаційно-навчальний відеоролик із серії «Знай своє право на землю» про отримання інформації про вільну земельну ділянку та щодо порядку безоплатної передачі земельних ділянок громадянам України із земель державної або комунальної власності.

Законодавством передбачена можливість для громадян України набути права власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.

У відеоролику розповідається, як отримати інформацію про вільні ділянки та реалізувати право на їх безоплатне отримання.

Так, інформацію про вільні земельні ділянки можна отримати декількома шляхами. Перший - дізнатись самостійно (переглянути генеральний план вашого міста або використати для пошуку Публічну кадастрову карту України, Google maps тощо). Другий - надіслати запит у відповідні органи - до місцевого управління з питань містобудування та архітектури місцевої держадміністрації та/або до територіального органу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

У відео повідомляється, які земельні ділянки та у якому розмірі можуть безоплатно передаватися громадянам України.

Також у відеоролику фахівці Мін’юсту роз’яснюють процедуру (порядок) безоплатної передачі громадянам України земельних ділянок із земель державної або комунальної власності відповідно до Земельного кодексу України. Зокрема:

Першим етапом отримання землі є подання клопотання до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.

Орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 1861 Земельного кодексу (з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, центральними органами виконавчої влади залежно від цільового призначення ділянки).

Орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом – після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Зазначимо, що право на безкоштовне виділення 6 ділянок землі різних видів використання мають всі громадяни України. Земельні ділянки можливо отримати в будь-якому регіоні країни, незалежно від місця проживання громадянина, але у разі, якщо на території сільської, селищної чи міської ради є вільні земельні ділянки.

БУТИ ВІДПОВІДАЛЬНИМ ТА ПЛАТИТИ ПОДАТКИ ЗАКЛИКАЄ ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ

Стабільність бюджетної системи нашої держави забезпечують саме платники податків, і більшість з них усвідомлює важливість виконання свого обов’язку щодо сплати податків перед державою та суспільством. Але є й такі, хто нехтує своїм обов’язком зі сплати податків та «чекає» втручання спеціалістів юстиції.

На Ямпільщині державним виконавцям довелося реалізувати автомобіль боржника, щоб погасити заборгованість зі сплати штрафів та податків на користь держави у розмірі понад 18 тисяч гривень.

Таким чином, юстиція Сумщини доводить, що відповідальності за порушення закону уникнути не вдасться і нехтування своїми обов’язками щодо сплати податків лише призведе до накопичення боргу, який все одно доведеться віддавати.

Закон - один для всіх!

ПЕРЕВИХОВНА ДІЯ САНКЦІЙ ЗАКОНУ #ЧужихДітейНеБуває

Повчальні санкції, передбачені Законом #ЧужихДітейНеБуває, змушують батьків переглянути своє відношення до сплати аліментів, завдяки чому діти отримують заборговані їм кошти.

Так, мешканець міста Тростянець, заборгував своїй 8-річній донечці понад 6 тисяч гривень аліментів. Майна боржник не мав, а тому загроза арешту чоловіка не лякала. Проте отримавши від держави пенсію по досягненню 60 річного віку він був змушений погасити борг, так як всі розрахункові рахунки були заблоковані.

Арешт рахунків змусив батька на Білопільщині сплатити своїй дитині понад 10 тисяч гривень аліментів.

Житель Краснопільщини сплатив більше 11 тисяч гривень заборгованих аліментів, оскільки не хотів бути притягнутим до адміністративної відповідальності та обмеженим у правах.

З метою уникнення проблем, що виникають в результаті винесення державними виконавцями постанов про обмеження у праві виїзду за межі України, керування транспортним засобом та обмеження у праві полювання, а також накладення арешту на все майно, батьком з Глухівщини було погашено борг по аліментам у розмірі майже 15 тисяч гривень.

Таким чином, до кожного боржника зі сплати аліментів юстиція Сумщини знаходить санкцію, яка змусить його віддати борг власній дитині.

Нагадуємо, що в серпні набрав чинності ІІ пакет Законів #ЧужихДітейНеБуває, яким запроваджено систему фінансових санкцій, що передбачає за 1 рік несплати 20% від суми боргу, за 2 роки – 30%, 3 роки - 50%.

З початку року на користь дітей Сумщини стягнуто 79 мільйонів гривень, і вже 7 мільйонів – з початку дії ІІ пакету Законів.

Чужих дітей не буває! Закон – один для всіх!