ВІДТЕПЕР СУМУ АЛІМЕНТІВ ЗБІЛЬШЕНО

Згідно ініційованого Мін'юстом закону з народною назвою #ЧужихДітейНеБуває суд не може визначити на дитину розмір аліментів менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (до прийняття змін було 30%).

Важливо, що з 1 січня 2019 року у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для дітей, збільшився і мінімальний гарантований розмір аліментів:

для дитини віком дo 6 років з 01 січня 2019 пo 30 червня прожитковий мінімум складає 1626 гривень, з 01 липня пo 30 листопада – 1699 гривень, з 01 грудня – 1779 гривень;

для дітей вікoм вiд 6 дo 18 рокiв: з 01 січня 2019 пo 30 червня – 2027 гривень, с 01 липня пo 30 листопада – 2118 гривень, з 01 грудня – 2218 гривень.

Нагадаємо, захищаючи права дітей на вчасне і повне отримання аліментів, юстицією Сумщини у 2018 році на користь дітей області було стягнуто 135 мільйонів гривень, що більше ніж у два рази перевищує показники минулого року.

ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ: В НОВОРІЧЧЯ ПОДАРУВАЛИ ТРЬОМ ПАРАМ МОЛОДЯТ СВЯТО КОХАННЯ

Трьом закоханим парам Сумщини Новий 2019 рік приніс бажання створити родини. Швидко та якісно втілити мрію в життя допоміг сервіс від Міністерства юстиції «Шлюб за добу». Дана послуга покликана зробити одруження максимально зручним та комфортним. Крім обласного центру вона вже діє в Тростянці, Ромнах та Шостці.

Ще одна пара в Новому році стала на весільний рушник у місті Шостка.

З початку дії сервісу понад 850 пар Сумщини поєднали свої долі, не чекаючи місяць, просто зробивши 3 прості кроки: обрали дату та час проведення державної реєстрації, звернулись до організатора державної реєстрації шлюбу та завітали на власне весілля.

Тож, нехай буде прекрасною доля новостворених українських родин, благословляється спільне життя благополуччям і нев’янучим коханням, а щорічні новорічні приготування будуть приємним нагадуванням про найважливіший крок, що змінив їхні життя назавжди.

ПРИХОВАНЕ ОПИСАНЕ МАЙНО ЯК ПРИВІД ДОДАТКОВОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

Щоб не віддавати борг, боржники часто вдаються до різних витівок аж до приховування майна. Однак державним виконавцям це не стане на заваді.

Так, в Глухівському районі батько і аліменти добровільно сплачувати не бажав, і з майном розлучатися не поспішав. Навіть після того, як майно було описано державними виконавцями та реалізовано за допомогою системи електронних торгів арештованим майном СЕТАМ, неплатник його приховав, сподіваючись користуватися ним і надалі. Керуючись вимогами законодавства, спеціалістами органів юстиції було направлено до поліції повідомлення про такі незаконні дії щодо майна. Згідно вироку суду боржника було визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого частиною 1 статті 388 Кримінального кодексу України та призначено покарання у виді штрафу в розмірі 3 тисячі 400 гривень. Тож батько за його хитрість, окрім заборгованості по аліментам, здобув собі ще й кримінальну відповідальність та заборгованість зі сплати штрафу.

Схожа доля спіткала ще одну жительку Глухівщини. Вона була винна колишньому чоловіку 40 тисяч гривень, але вперто відмовлялася повернути борг. Окрім того, ще й не хотіла віддавати майно, яке вже було описано та реалізовано. Після повідомлення державним виконавцем Глухівського відділу поліції про незаконні дії щодо майна, боржницею, з метою усунення проблем, які виникли в результаті заходів примусового виконання рішення, було в повному обсязі сплачено суму боргу, а також виконавчий збір та витрати виконавчого провадження.

Тож державні виконавці в котрий раз доводять, що від відповідальності сховатися не вдасться і заборгованість так чи інакше доведеться віддавати. А вже чи піддавати себе кримінальній відповідальності чи ні, вирішувати самим боржникам.

.